| Sportcentrum Koráb
Sportcentrum KorábSportcentrum Koráb

SAUNA

PRIVÁTNÍ SAUNA

Přijďte si odpočinout po náročném dni a zapomenout na všední starosti. Naše privátní sauna vám nabízí ničím nerušenou relaxaci v příjemném prostředí. Saunu si můžete objednat jen pro sebe nebo pro skupinu přátel. V saunové kabině ze světlého dřeva může pohodlně relaxovat až šest osob. Součástí privátní sauny je útulná relaxační místnost s posezením a relaxačními lůžky pro maximální pohodlí. K dispozici je i odpočinkový tisk.

BIOPOZITIVNÍ ÚČINKY SAUNY

Sauna je zcela jistě ta nejdokonalejší očista, jak duševní, tak fyzická. Působí blahodárně na fyzický i psychický stav člověka - bolest i napětí povolí, ztuhlé svalstvo se regeneruje, tělo se detoxikuje a vy si báječně odpočinete. Sauna posiluje imunitu, rozšiřuje cévy, zklidňuje činnost srdce, uvolňuje dýchací cesty, ale také potlačuje nespavost a nervozitu.

NABÍZÍME:

  • klasickou finskou saunu (teplota 80 - 100°C, vlhkost 10 - 20 %)
  • exotickou tropickou saunu (teplota 50 - 60°C, vlhkost 50 - 60 %)

Finská sauna je nejznámějším typem sauny s výraznými ozdravnými účinky na lidské tělo i psychiku. Intenzivním pocením se z těla odstraní jedovaté látky. Silné prohřátí posiluje funkce krevního oběhu i termoregulaci organismu a odstraňuje potíže jako např. syndrom studených nohou.

Hlavní výhody: vyplavení toxinů z těla, prokrvení orgánů, končetin i kůže, posílení imunitního systému, prevence alergií, zbavení stresu, depresí či migrén

Tropická sauna je ideální pro ty z nás, kterým nevyhovují vysoké teploty. Nižší teplota je kompenzována vyšší vlhkostí, čímž dosáhneme stejného efektu prohřátí i ozdravných účinků jako v případě finské sauny. Díky navození tropického vlhkého klimatu má tropická sauna blahodárné účinky při léčbě astmatu, onemocnění dýchacích cest, revmatismu, svalových onemocnění a syndromu studených nohou.

Hlavní výhody: nižší teplota, vyšší vlhkost, nevysušuje dýchací cesty ani vlasy, zvláčňuje pokožku, vhodná pro astmatiky